Výber mandlí

Lekárka mi navrhla výber krčných mandlí kvôli zdravotným problémom, ktorými boli časté choroby a opuchy nôh, prvý termín som mal už niekedy v roku 2012, mal som spravené všetky predoperačné vyšetrenia no ochorel som. Na druhý termín som ochorel ešte pred tým ako som stihol mať predoperačné vyšetrenia. Len dodám že sa na operáciu v neakútnom prípade čaká približne mesiac, v prípade chôrob som mal liečbu antibiotikami a pred operáciou vykonávanou v celkovej anestéze neakutné prípady vezmú len s odstupom od brania ATB asi 2-3 týždne. Na tretí krát som využil situáciu keď som bol zdravý ale s tým že som bol uprednostňený s dôvodom že je pre mňa operácia akútna kvôli tým častým chorobám.

Priebeh

Dostal som termín približne o týždeň, do nemocnice som na príjem prišiel deň pred operáciou v Štvrtok 3.10.2013 o 10 h ráno, bola to nuda, ako obed som mal svoje kúpené jedlo. Bola to dosť nuda, čakať na operáciu deň pred ňou. Pozrel som si 1. diel z najnovšej 24. série Simpsonovcov a potom o 17h sa podávala večera (halušky s tvarohom a čaj).Neskôr som zjedol 3 jablká a tesne pred spaním bagetu a poriadne sa napil (kedže som po polnoci nemal jesť ani piť). Spať som šiel po 23 h. Ráno som vstal niečo pred 7h bez raňajok ale predsa som sa aspoň trocha vody napil. O 8h mi pichli do žily kanilu a dostal som nejakú tabletu, potom ma s posteľou previezly na operačnú sál kde som behom minúty zaspal a prebral sa asi o 1,5h, odniesli ma na izbu, dostaval som na krk lad. obklady, do vecera som nic nejedol.

 

Aby to tu nebolo oku chudobné prikladám foto 😀

Deň po operácií som cítil bolesť hrdla pri prehľtaní, dostal som infuziu potom na raňajky piškoty a kakao a z domu som si dal marhuľovú detskú výživu. Na olovrant puding a na obed polievka a mleté mäso so zemiakami, večera ryža s mliekom.  Na takýchto jedlách a zmrzline som bol približne 7 dní a teda som schudol približne 3 kg. Po týždni som mohol bezproblémovo jesť všetky jedlá. Dúfam že mi operácia pomôže k tomu aby som nemal flegmóny nôh a časté choroby.

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype