Ak chcete sledovať filmy doma kde máte pripojenie na internet pomôže vám článok Kde pozerať online filmy zdarma, ak však chcete film pozerať niekde kde nemáte pripojenie na internet alebo na televízií či si ho chcete napáliť na DVD je potrebné najprv film stiahuť.

Ako a kde sťahovať filmy, seriály či rozprávky.

Dnes rozpíšem krátky zoznam zdrojov odkiaľ je môžné sťahovať filmy. Servery určené pre zdieľanie súborov umožňujú bezplatné sťahovanie v obmedzených rýchlostiach tie sa pohybujú od 150 kB/s do 500 kB/s, ďalej poskytujú za poplatok rôzne vymoženosti ako sťahovanie v rýchlych rýchlostiach, hromadné sťahovanie či naviazanie na prerušené sťahovanie/pokračovanie v sťahovaní. Takýmto najpopulárnejším serverom na česko-slovenskej scéne je Ulož.to respektíve ulozto.sk/cz.

Prejsť na http://OnlineFilmy.patwist.com

Ulož.to

Mnoho ľudí vám na otázku kde sťahovať filmy odpovedia odkazujúc na túto stránku. Ulož.to je najrozšírenejší server na ukladanie súborov v česku a na slovensku, preto tam nájdete aj československú tvorbu. Poskytuje bezplatné sťahovanie súborov, nájdete tam filmy, seriály, hudbu  a iného. Sťahovanie zdarma je obmedzené na maximálnu rýchlosť 300 kB/s, no väčšinou je v skutočnosti ešte nižšie, cca 200 kB/s, umožňuje len sťahovanie jedného súboru súčasne a nie je možné pokračovať v prerušenom sťahovaní.

Tieto obmedzenia sa dajú zmeniť zakúpením kreditu. Kredity sa dajú nabiť SMS platbou od 30 CZK za 1GB alebo kreditnou kartou a bankovým prevodom, tam tarify začínaju od 100 CZK za 25 GB a končia na 1 000 CZK za 340 GB dát. Ak sa vaša rýchlosť bezplatného sťahovania nebude pohybovať nad 150 kB/s skúste postupovať mocou návodu Pomalé sťahovanie z Ulož.to

Prejsť na http://uloz.to

 

eDisk.cz

Druhá stránka v tomto zozname je edisk, služby umožňuje bezplatné jedno stiahnutie za 24 hodín, no zo solídnou rýchlosťou až 500 kB/s. Platené sťahovanie zruší obmedzenie maximálnej sťahovacej rýchlosti a umožní paralérne sťahovania. Ceny kreditov začínajú na 2 € za 8 GB platbou cez SMS alebo od 6 € za 40 GB kartou či bankovým predvodom.

YouTube

Na známom serveri určeného pre zdieľanie a pozeranie videí nájdete taktiež filmy, ktoré si ich autori nestrážia a nenahlásili ich na zmazanie. Nájdete tam staršie filmy ako napríklad Spencerovky ale taktiež aj filmy novšej produkcie ako napríklad Kameňák 4 či BreakOut. Pre vyhľadávanie filmov použite dotazy ako napríklad Filmy CZ, filmy CZ dabing, české filmy alebo online filmy. Online filmy nájdete na stránke Online filmy. Pomocou návodu Ako sťahovat z YouTube si ho môžete stiahnuť.

 

WebShare.cz

Webshare umožňuje prijateľné vyhľadávanie a bezplatné sťahovanie o rýchlosti 100kB/s, medzi jeho hlavnú výhodu patrí nízka cena VIP účtu, platbou pomocou SMS v hodnote 2 € získate neobmedzené sťahovanie aj viacerých súborov naraz maximálnou možnou rýchlosťou s možnosťou pokračovania v prerušenom sťahovaní, platbou kartou alebo bankvoým prevodom je táto cená nižšia – 1,2 €

Datoid.cz

Datoid poskytuje prívetíve používateľské prostredie a slušnú bezplatnú sťahovaciu rýchlosť 300 kB/s, nevýhodou však je že je sťahovanie obmedzené pre určitý počet používateľov súčasne, takže sa väčšinou načakáte kým sa vám podarí stiahnuť súbor zdarma.

Torrenty

Torrent tracker je stránka na ktorej sú uložené torrent súbory, tieto súbory zaberajú pár kB a sú v nich uložené potrebné informácie aby váš torrent klient (napríklad μTorrent) vedel odkiaľ má sťahovať, výhodou torrentu je že obsah získavate po častiach od rôznych používateľov, ktorí ho odosielajú a tak môžete sťahovanie kedykoľvek prerušiť a neskôr v ňom pokračovať.

Svetoznámym torrent trackerom je ThePirateBay.se (v preklade pirátska zátoka), ktorý je v súčasnosti nedostupný, môžete vyskúšať napríklad OldPiratebay.org, celý zoznam alternatív nájdete na ProxyBay.info. Ma slovensku a česku sú populárne aj lokálne trackery ako CZtorrent.net, SKtorrent.sk a TreZzoR, na týchto serveroch je nutné pre sťahovanie udržiavať ratio, čo znamená pomer medzi sťiahnutými a nahranými súbormy, ak teda stiahnete 10GB mali by ste odoslať 10GB.

POZOR: Sťahovanie filmov z internetu je trestné

Iné

HellSpy.cz, Share-rapid.cz, datoid.cz, serialycz.cz

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype