ČSFD.cz

ČSFD vychádza z názvu Česko-Slovenská filmová databáza, ide o databázu informácií o filmoch, seriáloch, hercoch, režisérov a všetkého čo sa filmu týka, svetovou alternatívou je IMDb (Internetová filmová databáza), no tá sa až tak nezaoberá slovenskou filmovou scénou a zaoberá sa filmami do detailu, nájdete tam napríklad zoznam úloh pri jednotlivých hercoch. Už žiadne náhodné pozeranie filmov, na ČSFD nájdete aj hodnotenia filmov od ľudí v stupnici od žiadnej (odpad) až po 5 hviedzičiek a taktiež komentárové hodnotenia. Nechýbajú aktuálne informácie o  filmových novinkách a akicách okolo filmu a pokročilý TV program, ktorý vás môže upozorniť na filmy, ktoré si chcete pozrieť keď pôjdu v televízií. Ak chcete pozerať filmy môže vás zaujímať návod Ako sťahovať filmy alebo stránka s Online filmami.

Hodnotenia filmov

 

Na stránke môžete zistiť aké má film hodnotenie v percentách (ak má film hodnotenie nad 70% stránka je červená, ak pod 70% je modrá, pod 30% sivá, príklady: 1, 2, 3), môžete si prečítať amatérske komentáre aj profesionáne recenzie od používateľov, ktorí film videli. Každý film obsahuje podstránky kde môžete nájsť komentáre od používateľov, zaujímavosti, externé recenzie (profesionálne recenzie), galériu, videá (trailery, uútavky na film), bazár kde si môžete film kúpiť a diskusiu kde sa napríklad môžete spýtať niečo ohľadne nejasností vo filme. Možno sa pýtate prečo hodnotiť filmy, je to preto aby ste prispeli do štatistiky kde sa ostatní môžu rozhodnúť či si film pozrú alebo nie. Napríklad jeden z prvých filmov, ktoré som ohodnotil bol film Vražedná hra, kde som si fakt povedal že to bola strata času pozerať ho.

Rebríčky – najlepšie filmy

 

V rebríčkoch si môžete zoradiť filmy podľa vami zvolených parametrov, môžete si zobraziť zoznam najlepších či najhorších filmov a seriálov, špecifický výber vám umožní zvoliť typ filmu, krajinu pôvodu, žáner, rok či herca.

Profil

Registráciou získate priestor pre svoje filmy, upozornenia na filmy, ktoré idú v TV a vlastný profil, ktorý môžete upravovať podľa seba, môžete doň pridať text, obrázky či videá. Ďalej je súčasťou profilu denníček, kde môžete zapisovať udalosti, ktoré považujete za dôležité, filmotéka kam si môžete zaznamenávať, ktoré filmy vlastníte. Môžete pridať obľúbených ľudí, ktorých hodnotenia sa vám páčia, a 10 top filmov a hercov do vášho zoznamu. Hneď po registrácií môžete upravovať svoj profil, diskutovať, hodnotiť filmy (1-5*) a doplňovať k ním informácie. Po 200 ohviezdičkovaných filmoch si môžete zapnúť filmový test po ktorého správnom zodpovedaní získate možnosť komentovať/recenzovať filmy. Priznám sa test som zodpovedal neúspešne a tak som poslal 5 ukážkových komentárov k filmov administrátorovi a ten mi prístup udelil.

Diskusia

V diskusii môžete viesť voľnú diskusiu o filmoch, medzi populárne témy patria napríklad Filmové hlášky, Filmové chyby, Soundtracky, Doporučuji film…, Hledám film… kde môžete popísať film, ktorý hľadáte a môžete získať info od ostatných používateľov.

Záver

Na záver by som dodal že sa nerozhodujte vždy podľa hodnotenia, napríklad ak vám váš kamarát s ktorým máte podobné záujmy poradí nejaký film je veľká šanca že sa bude páčiť aj vám, či už má vysoké alebo nízke hodnotenie na internete. Príkladom môže byť jeden z prvých hororov, ktoré som videl – Bazén (2001), film je v top 300 najhorších filmoch, no považujem ho za slušný slasher.

 

Čítajte aj:

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype