Môj prvý preklad Android aplikácie

Už dlhšiu dobu som chcel preložiť nejakú Android aplikáciu či WordPress plugin.

Preklad Android Aplikácie

Minulý rok som sa pustil do prekladu Android aplikácie Notes, napísal som autorovi že by som chcel preložiť jeho aplikáciu do slovenčiny (nemal som šajnu v akom programe sa prekladá. Poslal mi súbor strings.xml, ktorý som jednoducho otvoril v textovom editore. Preložil som to a poslal e-mailom s očakávaním ďalšej aktualizácie aplikácie. Dostal som odpoveď že teraz na to nemá čas atď. a tak nejak nakoniec komunikácie vyprchala. Nevadí, na prvú skúsenosť dobre. Tak som sa zoznámil so súborom strings, čo v preklade znamená reťazce.

Preklad WordPress Pluginu

Druhá skúsenosť bola nedávno (3.3.2012) keď som narazil na WordPress plugin All in one Favicon, kde bol odkaz na oficiálnu stránku pluginu s návodom na prekladanie WordPress pluginu. Preložil som tých pár fráz za necelú hodinku. Poslal e-mailom autorovi s očakávaním že získam spätné odkazy s PR4 a PR6. Už som ani nečakal odpoveď, no včera mi prišiel e-mail: Bohužiaľ, niekto mi nedávno (pred chvíľou) poslal slovenský preklad súboru. Bude doplnený v ďalšej verzií, ktorú uverejním čoskoro. takže ďalší neúspešný pokus o uverejnenie prekladu.

Preklad Android Aplikácie

Od 23. februára som pracoval na preklade aplikácie Box pre zariadenia s Androidom. Je to aplikácia ktorá umožnuje zálohu či zdieľanie svojich dát napríklad v IT zamestnaní. Preklad netrval 3 týždne, s toho som jeden týždeň neprekladal, potom som stiahol lepšiu aplikáciu na preklad a začal som (cca. 2 hodiny práce). Som rád že mi spoločnosť Box umožnila spraviť preklad a dúfam že mnohým pomôže. Už len čakám na najbližšiu aktualizáciu

Verzia so slovenským prekladom bola vydaná 5.4.2012.

 

 

Milý pozdrav 🙂

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype