Ako odkazať na úrčitý čas v YouTube videu? Možno ste niekedy pri sledovaní videa chceli posunúť video ďalej, či už zdieľaním s priateľmi na sociálnych sieťach alebo mailom, no chceli ste poukázať na konrétnejšiu časť, je to možné vyriešiť tak že k tomu pripíšete čas na ktorý má video presunúť no ukážeme si sofistikovanejší spôsob ako na to bez toho aby ste museli osobe písať .

Čas v adrese YouTube videa

Ako funguje odkazovanie a ako vyzerajú odkazy s označenou časovou stopou si ukážeme na nasledovnej URL adrese

https://www.youtube.com/watch?v=7Ptg1G8UyMI – Normálna URL adresa bez odkazania na čas

https://www.youtube.com/watch?v=7Ptg1G8UyMI#t=39 – Odkázanie na čas v sekundách

http://www.youtube.com/watch?v=7Ptg1G8UyMI&t=0m39s – Odkázanie na čas v minutách a sekundách

Ako vidíte je možné odkázať rôznymi spôsobmi, taktiež je možné medzi adresou a časom použiť prefix # alebo & a odkázať v sekundách alebo v minútach a sekundách (prefix # však nemusí fungovať na všetkých prehliadačoch správne). Teda stačí sa video pridať &t=cas a je to!, ak si však myslíte že na to zabudnete, môžete sa sem vrátiť pre radu neskôr alebo použiť funkciu na YouTube.

YouTube Čas

ako-odkazat-na-cas-v-youtube-videu-youtube-time-logoPrečo si ale stažovať prácu pridávaním kódu keď môžete získať URL adresu s poukázaním na čas pár kliknutiami. Ak sledujete video na YouTube, kliknite pravým tlačidlom myši na video a vyberte možnosť Získať webovú adresu videa v aktuálnom čase, následne stačí skopírovať označenú URL adresu a poslať ju kam chcete.

 

YouTube Time (YouTube Čas)

Ďalšou z možností je použiť webovú stránku YouTubeTime.com, ktorá pridá za video potrebné údaje za vás, stačí vložiť adresu videa a začiatočný čas v minútach a sekundách, kliknutím na Get link získate odkaz na video a klikom na Preview sa otvorí v novej karte ukážka ako to bude vyzerať.

Poznámky:

  • Takéto odkázanie na učitý čas videa nefunguje pri vložení videa na stránku, tu je návod

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype