CCleaner už aj pre Android

Dnes vyšla po dlhom sľubovaní na blogu vývojarskej firmy Piriform verejná beta verzia CCleaner pre Android. CCleaner je najznámejší nástroj na čistenie počítačov a program sa takto pridal k mnohým ďalším aplikáciam na Google Play, myslím si že to spoločnosť mala spraviť už dávno.  Pre beta testovanie je potrebné pripojiť sa ku komunite na Google Plus.

 

Po spustení aplikácie sa zobrazí Čistič (hore je informačný panel s kapacitou pamäte na zariadení) a možnosťou analyzovania aplikácií pre vyhľadanie dočasných súborov, po dokončení skenovania je možné vybrať jednotlivé položky, ktoré majú byť vymazané (dočasné súbory – cache, história prehliadača, záznamy hovorov, SMS správy). Ďalšia časť aplikácie do ktorej sa dostanete vysunútím ľavého bočného panelu je správca aplikácií, ktorý vám zobrazí zoznam nainštalovaných aplikácií rozdelený na stiahnuté a systémové aplikácie, umožňuje zoradiť aplikácie podľa názvu alebo veľkosti, tatkeiž umožňuje hromadné odinštalovanie aplikácií. Poslednou záložkou v aplikácií je Info o systéme, kde sa zobrazuje činnosť procesora, aktuálny stav pamäte RAM, úložného priestoru a úroveň nabitia batérie.

Stiahnuť CCleaner pre Android

Ak chcete testovať beta verziu aplikácie pripojte sa ku komunite na Google Pluspotvrďte testovanie a následne stiahnite aplikáciu.

Myslím si že ak spoločnosť dobre spropaguje svoju aplikácie (čo zrejme spraví aj vo verzií pre PC) tak má šancu získať dosť používateľov. Otázne je či sa jej podarí poraziť súčasné známe čističe ako sú Clean Master alebo 1Tap Cleaner.

Zdroj:

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype