Minule sme tu mali článok Ako nakupovať na DealExtreme. Nakupovanie cez eBay sa teší celosvetovej obľube najmä vďaka širokému výberu produktov, nájdete tam takmer všetko, ďalšou výhodou je u mnoho drobností poštovné zdarma a prijateľné ceny. Ebay je 37. najnavštevovanejšou stránkou na svete.

eBay je webstránka, ktorá umožňuje ľudom a firmám kupovať a predávať tovar. Nakupujú z neho aj rôzne darčekové obchody, ktoré fungujú v kamennej predajni alebo aj virtuálne cez internetvý obchod (eshop) avšak tieto obchody predávajú tento tovar za drahšie ale to už je iná téma a ich šikovnosť. Poďme sa pozrieť ako nakupovať priamo od obchodníkov cez eBay. Stránka je v angličtine a preto je vhodné ak ovládate aspoň základy anglického jazyka.

Čítajte aj:

Ako nakupovať cez eBay

Pre nakupovanie cez eBay je potrebná registrácia, pri ktorej zadáte svoje základné informácie ako meno, adresu, tel. číslo, email a používateľské meno. Ďalej potrebujete mať účet na internetovej peňaženke PayPal alebo vlastniť kreditnú kartu. Najlepšou možnosťou je vytvoriť si účet na PayPali a prepojiť ho s kreditnou kartou, ak však neplánujete do budúcna používať eBay a ide vám o jednorázový nákup nemusíte si účet na Paypali vytvárať a pri platení vám postačia údaje z kreditnej karty. Prípadne požiadajte o pomoc známeho, ktorý už skúsenosti s nákupom zo zahraničia má.

Hľadanie tovaru

Pravdepodobne ste na ebay zavítali kvôli nákupu nejakej drobnosti z číny za nízku dumpingovú cenu ako napríklad 3,5mm FM anténa k mobilu či tabletu, teda sa chcete vyhnúť aukciám a hľadáte poštovné zdarma. Zadajte teda názov produktu do vyhľadávacieho poľa a v paneli naľavo môžete filtrovať produkty zadaním kritérií ako napríklad:

 • cenový rozsah v $
 • auction, buy it now – forma predaja aukcia alebo pevná cena
 • free international shipping – poštovné zdarma

Po prejdení na konkrétnu stránku produktu si môžete pozrieť jeho popis a cenu, ďalej cenu poštovného, hodnotenie predajcu nájdete napravo hore, kliknutím naň sa dostanete do podrobnejšieho zobrazenia.

Produkt môžete pridať na zoznam prianí alebo sledovaní, pridať si ho do zbierky. Kliknutím na tlačidlo Buy It Now budete presmerovaný na stránku kde určíte adresu dodania. V závere sa dostanete na stránku PayPalu, kde môžete platiť prihlásením cez PayPal účet alebo priamo kreditnou kartou a to prepísaním potrebných informácií z nej)

Pay with my PayPal account: Platba pomocou PayPal účtu

Pay with my credit or debit card: Platba kreditnou kartou

Ďan a clo ebay

Daň, teda 20 % naviac sa platí pri zásielkach vyšších ako 22 € a CLO pri zásielkach od 150 €

Ako nakupovať na eBay

Výhody:

 • nízke ceny
 • častokrát doprava zdarma (teda započítaná v cene)
 • možnosť platiť pomocou PayPal alebo kreditnou kartou
 • obrovské množstvo produktov (aj takých, ktoré nenájdete v bežnom obchode)

Nevýhody:

 • často priemerná kvalita tovaru (näjma u elektroniky)
 • málo recenzií k produktom od ľudí, ktorí si ho kúpili
 • doba dodania tovaru (mesiac)
 • daň pri objednávke nad 22 € a CLO pri objednávke nad 150 €

Čítaj viac: http://patwist.com/dealextreme-internetovy-obchod/#ixzz4gUz5CR00

 

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype