ako-nakupovat-cez-ebay-ebay-logoMinule sme tu mali článok Ako nakupovať na DealExtreme. Nakupovanie cez eBay sa teší celosvetovej obľube najmä vďaka širokému výberu produktov, nájdete tam takmer všetko, ďalšou výhodou je u mnoho drobností poštovné zdarma a prijateľné ceny. Ebay je 37. najnavštevovanejšou stránkou na svete.

eBay je webstránka, ktorá umožňuje ľudom a firmám kupovať a predávať tovar. Nakupujú z neho aj rôzne darčekové obchody, ktoré fungujú v kamennej predajni alebo aj virtuálne cez internetvý obchod (eshop) avšak tieto obchody predávajú tento tovar za drahšie ale to už je iná téma a ich šikovnosť. Poďme sa pozrieť ako nakupovať priamo od obchodníkov cez eBay. Stránka je v angličtine a preto je vhodné ak ovládate aspoň základy anglického jazyka.

Čítajte aj:

Ako nakupovať cez eBay

Pre nakupovanie cez eBay je potrebná registrácia, pri ktorej zadáte svoje základné informácie ako meno, adresu, tel. číslo, email a používateľské meno. Ďalej potrebujete mať účet na internetovej peňaženke PayPal alebo vlastniť kreditnú kartu. Najlepšou možnosťou je vytvoriť si účet na PayPali a prepojiť ho s kreditnou kartou, ak však neplánujete do budúcna používať eBay a ide vám o jednorázový nákup nemusíte si účet na Paypali vytvárať a pri platení vám postačia údaje z kreditnej karty. Prípadne požiadajte o pomoc známeho, ktorý už skúsenosti s nákupom zo zahraničia má.

Hľadanie tovaru

Pravdepodobne ste na ebay zavítali kvôli nákupu nejakej drobnosti z číny za nízku dumpingovú cenu ako napríklad 3,5mm FM anténa k mobilu či tabletu, teda sa chcete vyhnúť aukciám a hľadáte poštovné zdarma. Zadajte teda názov produktu do vyhľadávacieho poľa a v paneli naľavo môžete filtrovať produkty zadaním kritérií ako napríklad:

 • cenový rozsah v $
 • auction, buy it now – forma predaja aukcia alebo pevná cena
 • free international shipping – poštovné zdarma

ako-nakupovat-cez-ebay-1

Po prejdení na konkrétnu stránku produktu si môžete pozrieť jeho popis a cenu, ďalej cenu poštovného, hodnotenie predajcu nájdete napravo hore, kliknutím naň sa dostanete do podrobnejšieho zobrazenia.

ako-nakupovat-cez-ebay-2

Produkt môžete pridať na zoznam prianí alebo sledovaní, pridať si ho do zbierky. Kliknutím na tlačidlo Buy It Now budete presmerovaný na stránku kde určíte adresu dodania. V závere sa dostanete na stránku PayPalu, kde môžete platiť prihlásením cez PayPal účet alebo priamo kreditnou kartou a to prepísaním potrebných informácií z nej)

ako-nakupovat-cez-ebay-3

Pay with my PayPal account: Platba pomocou PayPal účtu

Pay with my credit or debit card: Platba kreditnou kartou

Ďan a clo ebay

Daň, teda 20 % naviac sa platí pri zásielkach vyšších ako 22 € a CLO pri zásielkach od 150 €

Ako nakupovať na eBay

Výhody:

 • nízke ceny
 • častokrát doprava zdarma (teda započítaná v cene)
 • možnosť platiť pomocou PayPal alebo kreditnou kartou
 • obrovské množstvo produktov (aj takých, ktoré nenájdete v bežnom obchode)

Nevýhody:

 • často priemerná kvalita tovaru (näjma u elektroniky)
 • málo recenzií k produktom od ľudí, ktorí si ho kúpili
 • doba dodania tovaru (mesiac)
 • daň pri objednávke nad 22 € a CLO pri objednávke nad 150 €

Čítaj viac: http://patwist.com/dealextreme-internetovy-obchod/#ixzz4gUz5CR00

 

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype