Bezpečnosti nie je nikdy dosť a to platí aj pri mobiloch, ktorých prevažnú časť pokrýva displej. Niekedy sa používali fólie no väčšina súčasných smartfónov má od výroby tvrdené sklo ako napríklad Gorilla Glass (používa ho 40 popredných výrobcov a má ho 4,5 bilióna zariadení). Najnovšia Gorilla Glass 5 sa chváli 80% pravdepodobnosťou nezničiteľnosti pri páde z 1,6m na drsné povrchy. Použitím sa nestratí čírosť obrazu ani dotyková citlivosť.

Ochranné sklo (tempered glass)

Ak však váš mobil nemá bezpečnostné sklo alebo chcete dvojnásobnú ochranu môžete skúsiť tvrdené sklo – tempered glass. Ide o typ bezpečnostného skla spracovaného kontrolovaným tepelným alebo chemickým ošetrením pre zvýšenie jeho pevnosti v porovnaní s normálnym sklom.

Sklo je vyrobené zahrianím a následným rýchlim schladením. Tento typ skla sa rozbije inak než bežné sklo, vytvorí viac zaoblených hrán sklenených kusov namiesto ostrých črepín aké bežné sklo vytvára. Sklo je vytvorené s viacerých vrstiev a je až 5-krát odolnejšie než klasické. Ďalej je odolnejšie voči teplu, čo sa hodí napríklad ak zabudnete telefón v aute za čelným sklom.

Kúpiť z eBayu (Ako nakupovať na eBay)

Návod na nasadenie skla na mobil

Môj tichý videonávod s mini anglickými titulkami.

Ukážka odolnosti

 

zdroj:

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype